11 Eylül 2013

kubilay aktaş / KUr'an terapisi

bu kitabı elazığ'a ilk gidişimin isatanbul dönüşü tren yolculuğunda okumuştum :)
cümlemi anladıysanız ales sınavında sözel mantık sorularını rahatlıkla yapabilirsiniz :))
ama ne yolculuktu.elazığ'a ilk kez okul kaydımı  yaptırmak için gitmiştim ve dönüş için ne otobüs,ne de uçak bileti bulamadığım için trenle dönmek zorunda kalmıştım.tam 31 saat o_O
az kaldı kolostrofobim oluşuyordu.
tren yolculuğu da bir anıdır kaldı..


gelelim kitaba.her yanımız subliminal mesajlarla dolu.reklamlar,filmler,reklam panoları,her türlü ürünler,müzik videoları,müzikler...liste bir hayli uzun.nasıl düşünmemizi istiyorlarsa,nasıl tüketmemizi istiyorlarsa işte bu her türlü yolu kullanıp bizleri programlıyorlar.aslında zihnimiz istila altında.hele çocuklarımız daha da büyük tehlike içindeler.zihinlerimiz korumasız ve subliminal yollarla bizi bir güzel etkiliyorlar.
işte yazar bu tehlikeye dikkat çektiği gibi ,Kur'an'ı bir tedavi metodu olarak öneriyor.
bence gözlerimizi açıp,zihinlerimizi bu tarz tehlikeli subliminal programlamalara kapatabilmek için bu kitabı kesinlikle okumalıyız diyorum.hiç bir şey yapamasak bile bu subliminal kontrollerin farkındalığıyla yaşarız.
çocuklarımıza neleri izlettireceğimize dikkatlice karar verip,gördüğümüz subliminal şifreleri daha kolay çözümleriz.
şiddetle önerdiğim bir kitap..

alıntı
Çocuk yaştan itibaren gizli telkinlerle karşı karşıya kalıyor ve bilinçaltımızı kirletiyoruz. Gizli Telkinle Kur'an Terapisi adındaki bu eser , bilinçaltı klasörleri kısa devre yapmış ve varlığın birliğiyle diyalog kurmakta ciddi sorunlar yaşayan, iç dünyalarında çatışmalara maruz kalan, çözümler aramasına rağmen kalbi yine de tatmin olmayan insanlar için hazırlanmıştır. 
Amacımız; kirletilmiş ve iç dünyası allak bullak olmuş insanımızın bilinçaltını Kur'an, Cevşen ve Celcelutiye üçlüsüyle yeniden inşa etmektir. "Bilinçaltını Yeniden İnşa" serisinin ilk kitabı olan Gizli Telkinle Kur'an Terapisi sürekli bizimle olan ama, bir türlü göremediğimiz bir dünyanın kapılarını açıyor. Değerli yazar Kubilay Aktaş, manevî ilimlerdeki yirmi yıllık deneyimini bu kitapta istifadenize sunuyor. 

İşte kitaptan bir kaç başlık:

Bilinçaltı nedir, bilinci nasıl etkiler?
Gizli telkin (subliminal) teknikleri nelerdir, nasıl karşımıza çıkar? 
Kur'an, Cevşen ve Celcelutiye'nin bilinçaltını inşa etmekteki fonksiyonları nelerdir?
Gizli telkinle beyin ve kalbin onarımı mümkün mü?
Sembol ve kelimeler bilinçaltına nasıl etki eder?
(Tanıtım Bülteninden)
....
Çocuk yaştan itibaren gizli telkinlerle karşı karşıya kalıyor ve bilinçaltımızı kirletiyoruz. Gizli Telkinle Kur'an Terapisi adındaki bu eser , bilinçaltı klasörleri kısa devre yapmış ve varlığın birliğiyle diyalog kurmakta ciddi sorunlar yaşayan, iç dünyalarında çatışmalara maruz kalan, çözümler aramasına rağmen kalbi yine de tatmin olmayan insanlar için hazırlanmıştır. Amacımız; kirletilmiş ve iç dünyası allak bullak olmuş insanımızın bilinçaltını Kur'an, Cevşen ve Celcelutiye üçlüsüyle yeniden inşa etmektir. "Bilinçaltını Yeniden İnşa" serisinin ilk kitabı olan Gizli Telkinle Kur'an Terapisi sürekli bizimle olan ama, bir türlü göremediğimiz bir dünyanın kapılarını açıyor. Değerli yazar Kubilay Aktaş, manevî ilimlerdeki yirmi yıllık deneyimini bu kitapta istifadenize sunuyor. İşte kitaptan bir kaç başlık:Bilinçaltı nedir, bilinci nasıl etkiler?Gizli telkin (subliminal) teknikleri nelerdir, nasıl karşımıza çıkar? Kur'an, Cevşen ve Celcelutiye'nin bilinçaltını inşa etmekteki fonksiyonları nelerdir?Gizli telkinle beyin ve kalbin onarımı mümkün mü?Sembol ve kelimeler bilinçaltına nasıl etki eder?

kubilay aktaş1975 yılında Mersin'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Mersin'de, yükseköğrenimini Erzurum'da tamamladı. Metafiziğe ilgisi ilkokul yıllarında yaşadığı sıra dışı deneyimlerle başladı. Lise yıllarında daha da sıklaşan bu deneyimler onu dini konulara yönlendirdi. Bu alanda farklı kesimlerden birçok insanla tanıştı. Edindiği bilgilerle derin deneyimler kazandı.

Çeşitli vakıf, kuruluş ve kişilerden 'Ruhsal Yetileri Geliştirme Teknikleri' adı altında çok sayıda eğitim aldı. Bu eğitimleri ehl-i tasavvuf ve ehl-i hakikat kişilerle yaptığı istişareler sonucu ehl-i sünnet inancına uygun bir hale getirdi. Deneyimlerini ve hazırladığı programları ilk kez dinleyicileriyle paylaştı. On beş yıllık radyoculuk serüveninin ilk durağı olan Dadaş Radyo'yu sırasıyla, Moral Fm, Marmara Fm ve Bizim Radyo izledi.

Radyoya davet ettiği konuklarla Risale-i Nur merkezde olmak üzere tıp, felsefe, psikoloji, parapsikoloji, tasavvuf, tefsir, metafizik, fizik, biyoloji, kişisel gelişim, doğu öğretileri beden ve zihin sağlığı konulu programlar hazırladı, seminer ve konferanslar düzenledi.

Kitap çalışmaları ve belgesel nitelikli çalışmalarının yanı sıra seslendirme de yapan Aktaş, birçok prodüksiyon şirketinde danışmanlık hizmetinde bulundu.

Doğu öğretilerini ve metafiziği İslam tasavvufu ile harmanlayıp yeni bir sentezle sunan yazar, birikimlerini pratik yaşamda etkin kullanmaya yönelik seminerlerde paylaşmaktadır. Yoğun talep üzerine 2008 yılından itibaren de düzenli olarak ders vermektedir.

Gizli Telkinle Kur'an Terapisi ve Dr. Hakan Yalman ile birlikte yazdıkları Sözlerin ve Renklerin Gizemi adlı yayımlanmış iki kitabı bulunan Aktaş evli ve iki çocuk babasıdır. 

2 yorum:

  1. Yazınız için çok teşekkürler; gerçekten de Kubilay beyin eserleri benzerlerinden çok farklı. Ayrıca ilk paragrafa Ales'e hazırlanan biri olarak çok güldüm :D

    YanıtlaSil

yorumlarınız için teşekkür ederim :)